• Szukasz pracy w kraju lub za granicą?

  Znajdź swoją wymarzoną pracę i realizuj marzenia!

  Sprawdź ogłoszenia
 • Szukasz podwykonawcy budowlanego?

  Zapraszamy do kontaktu. Współpracujemy z ponad setką profesjonalistów gotowych do podjęcia Twojego zadania.

  Jestem zainteresowany
 • Szukasz pracy w branży budowlanej?

  Jesteśmy wiodącym pracodawcą na rynku europejskim już od ponad 11 lat.

  Jestem zainteresowany

Chcesz zadać pytanie?

Czy praca za granicą się opłaca?

Zanim zdecydujemy się na pracę za granicą, trzeba się zastanowić nad plusami oraz minusami tego rozwiązania. Podejmowana jest ona ze względu na to, iż w kraju nie można znaleźć żadnej pracy po wielu rozmowach kwalifikacyjnych. Wyjazd za granicę może rozwinąć nasze umiejętności nie tylko w zakresie kwalifikacji zawodowych, ale również nauki nowego języka. Zainteresowanie danym krajem może być podstawą do podjęcia na jego terenie pracy. Trzeba mieć jednak świadomość, iż wyjeżdżając za granicę, swoich bliskich zostawiamy w kraju. Będzie to wymagać również wykonania wielu spraw urzędowych oraz rozliczenia się z podatku. Dziś wiele instytucji udziela informacji bezpłatnie lub wspiera osoby zainteresowane wyjazdem do pracy za granicę. 

Zatrudnienie jak dotąd Polacy znajdowali w krajach skandynawskich, gdzie zarobki utrzymują się na wysokim poziomie. Niemcy stały się dla osób wyjeżdżających z kraju swoistym rodzajem standardu. W 2019 najczęściej wybieranym państwem docelowym stała się Szwajcaria.

Jakie branże są atrakcyjne dla Polaków za granicą?

Do Skandynawii trafia najwięcej specjalistów w zakresie budownictwa np.: spawaczy, elektryków. Do Szwajcarii natomiast najczęściej wyjeżdżają pielęgniarki, elektrycy, tynkarze. Kluczową kwestią jest to, iż w Szwajcarii można liczyć na największe zarobki, które klasyfikują się w granicy od 12 000 zł do nawet 50 000 zł. Mimo wysokich kosztów utrzymania w porównaniu do rodzimego kraju, wciąż jest to najbardziej atrakcyjny kraj jako cel emigracji.

Ostatnie wiadomości