• Szukasz pracy w kraju lub za granicą?

  Znajdź swoją wymarzoną pracę i realizuj marzenia!

  Sprawdź ogłoszenia
 • Szukasz podwykonawcy budowlanego?

  Zapraszamy do kontaktu. Współpracujemy z ponad setką profesjonalistów gotowych do podjęcia Twojego zadania.

  Jestem zainteresowany
 • Szukasz pracy w branży budowlanej?

  Jesteśmy wiodącym pracodawcą na rynku europejskim już od ponad 11 lat.

  Jestem zainteresowany

Chcesz zadać pytanie?

Czy praca za granicą się opłaca?

Zanim zdecydujemy się na pracę za granicą, trzeba się zastanowić nad wszelkimi plusami oraz minusami tego rozwiązania. Często podejmowana jest względu na to, iż w kraju nie możemy znaleźć żadnej pracy po paru rozmowach kwalifikacyjnych. Wyjazd za granicę może rozwinąć nasze umiejętności nie tylko w zakresie kwalifikacji zawodowych, ale również nauki nowego języka. Jeśli szczególnie interesujemy się jakimś krajem, to może on być podstawą do podjęcia w nim pracy. Z drugiej strony trzeba mieć świadomość, iż wyjeżdżając, swoich bliskich zostawiamy w kraju. Trzeba sobie zdawać również sprawę z wielu spraw urzędowych, z którymi prawdopodobnie będziemy musieli sobie poradzić. Dlatego przede wszystkim trzeba również przygotować się do wyjazdu za granicę oraz zasięgnąć informacji u stosownych instytucji.

Zatrudnienie wciąż w dużej ilości Polacy znajdą w krajach skandynawskich, które nie są popularnymi krajami emigracyjnymi mimo wysokich zarobków. Wciąż bardzo wiele ofert wychodzi z Niemiec, chociaż są one przyjmowane przez rodaków jako pewien standard pracy za granicą. W 2019 najczęściej wybieranym państwem docelowym jest Szwajcaria.

Jakie branże są atrakcyjne dla Polaków za granicą?

Do Skandynawii trafia najwięcej specjalistów w zakresie budownictwa oraz spawacze, elektrycy. Prace znajdą również osoby, które nie są specjalistami lub osoby z zakresu IT. Do Szwajcarii najczęściej wyjeżdżają pielęgniarki, elektrycy, tynkarze. Kluczową kwestią jest to, iż w Szwajcarii można liczyć na największe zarobki, które klasyfikują się w granicy od 12 000 zł do nawet 50 000 zł. Mimo wysokich kosztów utrzymania w porównaniu do rodzimego kraju, wciąż jest to najbardziej atrakcyjny kraj jako cel emigracji.

Ostatnie wiadomości